Zajistíme pro Vás hladký převod nemovitosti

Připravíme kompletní dokumentaci pro převod nemovitosti a profesionálně Vás provedeme celým procesem. Máme bohaté zkušenosti a mnohaletou praxi. Kontaktujte nás!

Domluvte si první konzultaci

  Stisknutím tlačítka “Odeslat” souhlasíte s podmínkami AKVIN o zpracování osobních údajů

  Zajistíme pro Vás hladký převod nemovitosti

  Domluvte si první konzultaci

   Připravíme kompletní dokumentaci pro převod nemovitosti a profesionálně Vás provedeme celým procesem. Máme bohaté zkušenosti a mnohaletou praxi. Kontaktujte nás!

   Převod nemovitosti

   Zvažujete darování nemovitosti, její koupi či prodej?

   I malá chyba Vás může stát dost času a katastr může nesprávný či neúplný návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí zamítnout. Neriskujte a svěřte přepis nemovitosti do rukou profesionálů s mnohaletými zkušenostmi. Připravíme pro vás:

   .

   Samozřejmostí je následné zastupování před katastrem nemovitostí, jakož i zajištění veškerých doplňkových služeb – ověřování podpisů i zajištění advokátní úschovy finančních prostředků a listin pro bezpečný průběh převodu.

   Převod nemovitosti v rodině

   Rozhodli jste se darovat svým potomkům nemovitost? Pro úspěšný bezúplatný převod nemovitosti v rodině je třeba uzavřít platnou darovací smlouvu a podat návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Pokud se jedná o převod mezi blízkými rodinnými členy, např. převod nemovitosti z rodičů na děti, pak je takový dar osvobozen od daně z příjmů. Jak darovací smlouva, tak návrh na vklad vlastnického práva přitom musí obsahovat zákonem stanovené náležitosti, jinak příslušný katastr nemovitosti odmítne převod nemovitosti dokončit. Proto nedoporučujeme spoléhat se na často zastaralé a neúplné anonymní vzory dostupné volně ke stažení na internetu. Tato zdánlivě jednodušší cesta může naopak celý proces převodu nemovitosti značně prodloužit i prodražit.

   Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví

   Před samotným převodem je vhodné si zjistit o družstvu zejména informace o jeho závazcích. Každý člen družstva má právo nahlížet do dokumentů, které se týkají hospodaření družstva. Je dobré zjistit si, zda družstvo má nějaké nesplacené dluhy a pokud ano, kolik ještě musí zaplatit. Při případném převodu do osobního vlastnictví totiž vzniká novému vlastníkovi bytu povinnost splatit svůj podíl na tomto dluhu.

   Platná právní úprava členovi družstva nezakládá nárok na převod družstevního bytu do jeho vlastnictví. Je tedy na vůli konkrétního družstva, zda bude souhlasit s převodem družstevního bytu do vlastnictví. Jestliže byl pro převod vysloven potřebný souhlas, pak je nutné splnit následující tři kroky:

   Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví vyžaduje pečlivost od všech zúčastněných stran a také jistou dávku znalostí a zkušeností při sepisování potřebné dokumentace. Rozhodně doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří mají v této oblasti praxi a pomohou Vám se složitou administrativou.

   Vaše advokátní kancelář

   12 let na právním trhu v ČR

   AKVIN je spolehlivým partnerem běžných občanů, živnostníků i obchodních společností, které jsou lídry ve svých oborech.

   Zeptejte se advokáta!

   andrej-kontakt
   Dobrý den, jak Vám můžu pomoct?
   JUDr. Ing. Andrej Štaňko, Ph.D., advokát